Ungdomsmesterskapet regnes som et uoffisielt NM for ungdom.

- Han var veldig fornøyd med tredjeplass, samtidig er det slik at det ikke er uoverkommelig langt fram til de to foran ham på resultatlista. Leser man lista kan det se langt ut, men i praksis skiller det bare et vellykket kast. I konkurranse med 700 grams spyd har Per Teodor kastet over 55 meter, og på trening over 60 meter. Det har ikke vært veldig mye trening det siste året på grunn av koronapandemien og derfor var han godt fornøyd med tredjeplassen i helga, forteller pappa Petter Sørdalen.

Gjennom hele spydkonkurransen lå Per Teodor som nummer tre og fikk opp sitt beste kast i siste omgang. Da landet spydet på 49, 64

meter. Vinneren ble Tommi Pasanen fra Halden med personlig rekord på hele 65,32 meter. Nummer to ble Aiden Floyd Vincent fra Groruddalen med 55,61 meter.

Kragerøgutten var på sin side drøyt fire meter foran nummer fire i konkurransen.

- Per Teodor er fornøyd med plasseringen, men han har mer inne, slår pappa Petter Sørdalen fast.